Yhteystietoja

Aluetoimijoiden karttaYrityksen tiedot laitetaan aitojamakuja.fi -sivuille aluetoimijoiden kautta. Aluetoimijoiden yhteystiedot ovat alla ja kartasta näet, millä alueella kukin toimii.

  1. Tanja Häyrynen, 040 704 3130, tanja.hayrynen@lapinliitto.fi, Lapin liitto

  2. Soila Hiltunen, 0400 182 584, soila.hiltunen@maajakotitalousnaiset.fi, YmpäristöAgro II, ProAgria Oulu ry / Maa- ja kotitalousnaiset

  3. Soili Hypén, 040 776 4290, soili.hypen@maajakotitalousnaiset.fi, ProAgria Kainuu ry / Maa- ja kotitalousnaiset

  4. Piia Karhula, 040 196 4434, piia.karhula@maajakotitalousnaiset.fi, Keski-Pohjanmaan Maa- ja kotitalousnaiset

  5. Nina Möller-Nord, 050 594 6501, nina@dynamohouse.fi, Ab Företagshuset Dynamo Yritystalo Oy

  6. Suvi Takala, 044 754 1678, suvi.takala@intoseinajoki.fi, Into Seinäjoki Oy / Ruokaprovinssi

  7. Leena Pölkki, 050 401 1894, leena.polkki@jamk.fi, Jyväskylän ammattikorkeakoulu/Liiketoiminta ja palvelut

  8. Marja Niskanen, 0400 905 782, marja.niskanen@maajakotitalousnaiset.fi, ProAgria Pohjois-Savo ry / Maa- ja kotitalousnaiset

  9. Marja-Leena Hirvonen, 050 306 6257, marja-leena.hirvonen@pkky.fi, Pohjois-Karjalan aikuisopisto

  10. Riitta Kaipainen, 044 308 4569 , riitta.kaipainen@helsinki.fi, Helsingin yliopisto/Ruralia-instituutti

  11. Sanna Lento, 040 509 6443, sanna.lento@hamk.fi, Hämeen ammattikorkeakoulu

  12. Eeva Ylinen, 0400 805 839, eeva.ylinen@ahlman.fi, Ahlmanin koulun Säätiö

  13. Marko Jori, (02) 838 0627, 050 380 1621, marko.jori@pji.fi, Pyhäjärvi-instituutti

    Tuuli Pirttikoski, tuuli.pirttikoski@satafood.net, Satafood Kehittämisyhdistys ry

  14. Johanna Mattila, 040 565 8121, johanna.mattila@utu.fi, Turun yliopiston Brahea-keskus, LounaFood

  15. Ritva Jäättelä, 040 832 9400, ritva.jaattela@laurea.fi, Laurea-ammattikorkeakoulu

  16. Tuula Repo, 020 747 3406, 040 588 0958, tuula.repo@proagria.fi, ProAgria Etelä-Suomi ry, Kymenlaakson aluetoimisto

  17. Lena Brenner, (018) 329 670, 0457 526 7305, lena.brenner@landsbygd.ax, Ålands Landsbygdcentrum


Lähiruoan koordinaatiohanke
Projektipäällikkö Päivi Töyli, puh. 040 189 1929, paivi.toyli@utu.fi, Turun yliopiston Brahea-keskus

Kehittämispäällikkö Heidi Valtari, puh. 0400 487 160, heidi.valtari@utu.fi, Turun yliopiston Brahea-keskus


^