Yhteystietoja

Aluetoimijoiden karttaYrityksen tiedot laitetaan aitojamakuja.fi -sivuille aluetoimijoiden kautta. Aluetoimijoiden yhteystiedot ovat alla ja numerosta sekä kartasta näet, millä alueella kukin toimii.

Ahvenanmaa (17)
Lena Brenner, (018) 329 670, +358 45 7526 7305, lena.brenner@landsbygd.ax, Ålands Landsbygdcentrum
Etelä-Karjala ja Kymenlaakso (16)
Tuula Repo, 020 747 3406, 040 588 0958, tuula.repo@proagria.fi, ProAgria Etelä-Suomi ry, Kymenlaakson aluetoimisto
Etelä-Pohjanmaa (6)
Suvi Takala, 044 754 1678, suvi.takala@intoseinajoki.fi, Into Seinäjoki Oy / Ruokaprovinssi
Etelä-Savo (10)
Riitta Kaipainen, 044 308 4569 , riitta.kaipainen@helsinki.fi, Helsingin yliopisto/Ruralia-instituutti
Kainuu (3)
Soili Hypén, 040 776 4290, soili.hypen@maajakotitalousnaiset.fi, ProAgria Kainuu ry / Maa- ja kotitalousnaiset
Kanta- ja Päijät-Häme (11)
Sanna Lento, 040 509 6443, sanna.lento@hamk.fi, Hämeen ammattikorkeakoulu
Keski-Pohjanmaa (4)
Ota yhteyttä Päivi Töyliin, ks. alla
Keski-Suomi (7)
Leena Pölkki, 050 401 1894, leena.polkki@jamk.fi, Jyväskylän ammattikorkeakoulu/Liiketoiminta ja palvelut
Lappi (1)
Tanja Häyrynen, 040 704 3130, tanja.hayrynen@lapinliitto.fi, Lapin liitto
Pirkanmaa (12)
Eeva Ylinen, 0400 805 839, eeva.ylinen@ahlman.fi, Ahlmanin koulun Säätiö
Pohjanmaa (5)
Nina Möller-Nord, 050 594 6501, nina@dynamohouse.fi, Ab Företagshuset Dynamo Yritystalo Oy
Pohjois-Karjala (9)
Marja-Leena Hirvonen, 050 306 6257, marja-leena.hirvonen@pkky.fi, Pohjois-Karjalan aikuisopisto
Pohjois-Pohjanmaa (2)
Soila Hiltunen, 0400 182 584, soila.hiltunen@maajakotitalousnaiset.fi, YmpäristöAgro II, ProAgria Oulu ry / Maa- ja kotitalousnaiset
Pohjois-Savo (8)
Marja Niskanen, 0400 905 782, marja.niskanen@maajakotitalousnaiset.fi, ProAgria Pohjois-Savo ry / Maa- ja kotitalousnaiset
Satakunta (13)
Marko Jori, (02) 838 0627, 050 380 1621, marko.jori@pji.fi, Pyhäjärvi-instituutti
Tuuli Pirttikoski, tuuli.pirttikoski@satafood.net, Satafood Kehittämisyhdistys ry
Uusimaa (15)
Ritva Jäättelä, 040 832 9400, ritva.jaattela@laurea.fi, Laurea-ammattikorkeakoulu
Varsinais-Suomi (14)
Johanna Mattila, 040 565 8121, johanna.mattila@utu.fi, Turun yliopiston Brahea-keskus, LounaFood


Lähiruoan koordinaatiohanke
Projektipäällikkö Päivi Töyli, puh. 040 189 1929, paivi.toyli@utu.fi, Turun yliopiston Brahea-keskus

Kehittämispäällikkö Heidi Valtari, puh. 0400 487 160, heidi.valtari@utu.fi, Turun yliopiston Brahea-keskus


^
Tämä sivusto käyttää evästeitä sekä muita tekniikoita navigoinnin apuna sekä tilastointiin. Käyttämällä ja klikkaamalla OK hyväksyt tämän.
Voit tutustua tietosuojaselosteeseemme täällä.

This site uses cookies and other tracking technologies to assist with navigation and to analyse your use of our services. By clicking OK you consent to this.